Satysfakcja z życia zawodowego , oceniana jest w kontekście osiągnięć w miejscu pracy.

Młodzi, są zdania, że po zakończeniu edukacji robota będzie na nich czekać , nic bardziej mylnego . Owszem zatrudnienie jest , ale dla wykwalifikowanych w w danej specjalizacji lub dla niedoświadczonych za niską stawkę . Czasy , gdy dochodzenie do wiedzy było pewność znalezienia wysokiego wynagrodzenia, minęły , rynek nie potrzebują pracowników dobrze wykształconych , ale posiadających cechami charakteru,   które zaowocują wysokimi zyskami dla firmy.Kreatywność , przebojowość to cechy cenione przez prezesów firm, zatrudnienie dla takich młodych odpornych na stres ludzi czeka . WymaganiaPolaków , co do wymiaru pensji za wykonane zadania podnoszą się, ludzie pragną więcej zarabiać , bo ich ambicje są wyższe , pragną więcej mieć i zagwarantować swoim domownikom dobre warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest ważne , bycie cenionym przez przełożonych także, zgranie tych czynników z satysfakcjonującym pensją uważane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Wyjazd z kraju za pracą jest nadal postrzegana , jako jedna z alternatyw , jednak im więcej lat przybywa, tym bardziej myśli o pozostaniu w kraju . Zajęcie, które pozwala zabezpieczyć sobie i rodzinie dach nad głową oraz wysoki standard życia,  jest dostępne tylko dla nielicznych. 

dejtingsajter datingsida.xyz

Zawody takie jak menadżer, stwarzają możliwość uzyskania wysokie pieniędzy, ale praca taka wiąże się z nienormowanym czasem pracy , przeżywaniem sytuacji stresujących i koniecznością poradzenia sobie z nowymi wyzwaniami. Podchodzenie do obowiązków zawodowych, jak do przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla pracownika ,  ale także dla przełożonego, nieprzynosząca zadowolenia praca to niezadowolony podwładny,  który jest mniej wydajny , ciągle wyczerpany i zestresowany .